Tabletki w 20. dniu cyklu - czy opóźnią wystąpienie okresu?

Witam, bardzo proszę o pomoc. Wzięłam tabletki anty w 20. dniu cyklu (moje cykle to 30 dni), żeby nie dostać miesiączki. Stąd moje pytanie - jaka jest szansa na to, że okres mi się opóźni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki powinny zablokować wystąpienie miesiączki. U wielu kobiet występuje jednak działanie niepożądane pod postacią plamień/krwawień w trakcie stosowania tabletek. W związku z tym nie ma pewności, że krwawienie nie wystąpi.