Tarczyca o wielkości granicznej o nieco obniżonej echostrukturze a dyskretną przebudową

Mam taki opis USG tarczycy : Tarczyca o wielkości granicznej o nieco obniżonej echostrukturze a dyskretną przebudową . W obu płatach poj.guzki normoechogeniczne w PPdo 9mm ww PL DO 14 mm. PP 44*19*24mm PL 45*18*22,5mm . Tchawica bez przemieszczeń i bez ucisku . Węzły chłonne szji niepowiększone . Wymiary tarczycy w porównaniu do badania sprzed 8 lat zmniejszyły się o 47% tyle ,że wtedy nie było żadnych zmian . Czy taki wynik USG oznacza jakiś stan nieprawidłowy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam! Powyższy wynik wydaje się wynikiem jedynie do obserwacji. Zalecam ponowne wykonanie USG tarczycy za 6-12 miesięcy. Ewentualnie można wykonać badania hormonalne (TSH i Ft4 i przeciwciała anty-TPO). Pozdrawiam