Terapia naprzemienna przy sterydoterapii w leczeniu łuszczycy

Witam serdecznie! Od 4 lat choruję na łuszczycę. Przez ten czas zaobserwowałam, że większy wysiew następuje na wiosnę, jak i na jesień, tak jak teraz. Aktualnie lekarz zalecił mi terapię maścią Novate, która polega na codziennym smarowaniu miejsc zaognionych i zawijaniu ich na noc bandażem, żeby maść nie wcierała się w pościel, ale poza tym nie przepisał mi żadnych innych balsamów do pielęgnacji. Balsamów oczywiście używam, bo zakupiłam je sama w aptece, stosuję środki z linii emolium, jest to olejek do kąpieli a także balsam do ciała. Chciałam uzyskać więcej informacji na temat terapii naprzemiennej oraz uzyskać więcej porad na temat pielęgnacji skóry (np. jakich środków używać najlepiej na co dzień).

Witam!
Aby uzyskać najlepszy efekt terapii sterydowej powinna Pani stosować emolienty. Zwiększają one skuteczność leczenia i przyspieszają procesy gojenia i odnowy. Niezależnie od wyboru wszystkie dermatokosmetyki dostępne w aptece będą skuteczne. Olejek bądź emulsja do kąpieli oraz balsam pielęgnująco-kojący powinny wejść na stałe do Pani życia. Będą chronić i minimalizować nawroty choroby. Terapia naprzemienna polega na jednoczasowym stosowaniu sterydów miejscowo oraz emolientów. Pół godziny przed nałożeniem sterydu powinna Pani się posmarować balsamem i dosmarowywać się przynajmniej 3x dziennie. Więcej informacji o terapii naprzemiennej znajdzie Pani w moim artykule p.t "Sterydoterapia - terapia naprzemienna" dostępnym na stronie www.abczdrowaskora.pl

Pozdrawiam
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat