Transwestytyzm

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Jeżeli opisana sprawa stanowi dla Państwa problem to wymaga rozwiązania. W pierwszej kolejności najlepiej wykonać panel badań podstawowych w celu wykluczenia chorób ogólnoustrojowych (morfologia, badanie ogólne moczu, poziom glukozy).
Jeżeli wyniki badań będą prawidłowe powinni Państwo wspólnie spróbować zmodyfikować nieco swoje zbliżenia - na przykład gdy czuje Pan, że poziom pożądania osiąga maksimum proszę spróbować wysunąć członek z pochwy lub zmienić natężenie ruchów i spróbować przez moment zadowolić partnerkę w inny sposób. Podczas jednego zbliżenia można robić tak wielokrotnie wydłużając czas potrzebny do osiągnięcia orgazmu. Warto spróbować również wykorzystywać różne techniki seksualne.
Jeżeli mimo wprowadzonych zmian nie będzie poprawy warto skonsultować problem z terapeutą - można spróbować terapii indywidualnej lub partnerskiej.
Polecam jeszcze artykuł poświęcony tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/problem-z-przedwczesnym-wytryskiem.

Pozdrawiam

0
Lek. PaweĹ Baljon
Lek. PaweĹ Baljon

Przedwczesny wytrysk nie jest chorobą, tylko dysfunkcją. Terapia więc zależy od przyczyn, które prowadzą do tej dysfunkcji. To tak jak z wysoką temperaturą - trzeba najpierw zbadać, co ją powoduje. Przyczyn może być wiele: negatywne doświadczenia seksualne, szczególnie dotyczące inicjacji seksualnej, przyzwyczajenia (nawyki) masturbacyjne, lęk przed porażką w oczach partnerki/partnera lub w ogóle przed zbliżeniem, wysoka wrażliwość na dotyk (niski prób pobudzenia układu nerwowego), w ogóle duża pobudliwość seksualna, mało doświadczeń seksualnych, aż po przyczyny neurologiczne i urologiczne. Do przyczyny należy dostosować postępowanie terapeutyczne - od leczenia objawowego, przez uczenie się i trening seksualny aż do psychoterapii.

Witam, jest kilka sposobów terapii:
1) masturbacja ok. 2 godz. przed spodziewanym współżyciem lub odbycie drugiego stosunku jakiś czas po pierwszym (ten drugi na ogół jest dłuższy).
2) ćwiczenia (długa - 10 - 15 min masturbacja bez dopuszczania do wytrysku w międzyczasie)
3) wizyta u urologa lub seksuologa i leczenie farmakologiczne. Stosuje się środki miejscowo zmniejszające wrażliwość na bodźce (kremy, żele) lub w pewnych przypadkach leki doustne. UWAGA ! Ostatnio wprowadzono do leczenia lek specjalnie skonstruowany do leczenia tej dolegliwości - nazywa się Priligy. Polecam stronę www.nietylkomoment.pl . Pozdrawiam RH

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty