Termin owulacji po tygodniowym stosowaniu pierścienia antykoncepcyjnego

Witam,pytanie do ginekologa.9 marca dostałam okres i wtedy tez włożyłam pierscien anty.16 marca wyjęłam go poniewaz sie złe czułam,tego samego dnia miałam krwawienie z odstawienia (7dni trwało) Dzis jest 21.04 a ja odczuwam typowe symptomy przed miesiączka.Kochalam sie z chloakiem ale ZAWSZE robimy to w prezerwatywie nie konczy we mnie.Czy po tym wahaniu hormonalnym jest owulacja ? Czy dopiero po tym okresie na ktory czekam,i czy mogło jakos dojść do zapłodnienia ?

Renata GrzechociĹska

Trudno ocenić kiedy wystąpi owulacja. Ponieważ takie jednorazowe zastsosowanie metody doprowadziło do zaburzeń hormonalnych. Ryzyko ciąży przy dodatkowym zabezpieczeniu jest małe.