Test owulacyjny: kiedy zrobić, by był prawidłowy?

Witam! Mam problem. Mój cykl trwa 35, 36 dni, ale w tym miesiącu 40. Miałam dostać miesiączke 18 lutego, a dostalam 24. Chcę użyć testu owulacyjnego, ale teraz nie wiem jak wyliczyć, żeby go zrobić, skoro ostatnia miesiączka opoźniła mi się o tydzień. Proszę o pomoc, jak wyliczyć dzień, w którym powinnam zrobić test owulacyjny.

Dzień dobry!
Testy owulacyjne przy cyklach 35 dniowych powinna Pani rozpocząć robić około 20 dnia cyklu.
Z poważaniem