Test WTO w kierunku SIBO z laktulozą

Witam zrobiłam test WTO w kierunku SIBO z laktulozą 50g oto wyniki: 3 ppm, 2 ppm, 3ppm,0 ppm, 6 ppm, 17 ppm, 17 ppm,12pppm i 19ppm.po powrocie luźne stolce.dokuczają mi ostatnio wzdęcia,bóle brzucha, odbijania,mdłości.wobec tego czy mam jednak SIBO? kiedyśw WTO z laktoząwynik był całkowicie ujemny. leczęsię na refluks żółciowy i stan zapalny żółądka. proszęo pomoc i wskazanie leczenia

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się dolekarza gastroenterologa, po badaniu bedzie mozna okreslic najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie.