Testy skórne a stosowanie leku Desloratadyny

Witam. Chciałam się dowiedzieć, ile czasu powinno upłynąć od ostatniej dawki Delortanu (desloratadyny) przed testami skórnymi? Alergolog kazał nam przywieźć trzyletniego synka na testy, ale zapomniałam go zapytać kiedy podać ostatnią dawkę leku, żeby nie przeszkodził w testach (w poradni trudno dowiedzieć się czegokolwiek przez telefon, a dzieli nas od niej 50 km).

Lek. Tomasz Budlewski

A jak obecnie jest stowarzyszenia powyższy lek dawka i ile razy dziennie?