Stosowanie dawki leku a leczenie myśli kompulsywnych

Witam! Od miesiąca biorę Rispolept 0,5 ml. Przez jakiś czas brałam Effexor 150 mg. Nowy psychiatra, u którego podjęłam leczenie kazał mi zmniejszyć stopniowo dawkę Effexora. W tej chwili przyjmuję dawkę 37,5 mg. Jak byłam na dawce 75 mg Effoxora czułam się dość dobrze. Miałam dobre nastawienie i prawie nie miałam myśli kompulsywnych. Po pięciu dniach brania dawki 37,5 mg zaczęłam się czuć źle. Myśli kompulsywne powróciły. Ponieważ mój psychiatra jest na urlopie chcę się dowiedzieć czy mogę zwiększyć dawkę z powrotem na 75 mg czy nie ma sensu i czy będę musiała w przyszłości brać nowy antydepresant. Proszę o poradę.

Witam! Na podstawie opisu można przypuszczać, że wenlafaksyna jest skutecznym lekiem w Pani przypadku. Z klinicznego punktu widzenia, jeśli po zmniejszeniu dawki pojawiają się objawy choroby to wskazany jest powrót do poprzedniej w pełni skutecznej dawki. Wydaje się, że nie ma wskazań do zmiany leku, ze względu na skuteczność leku w pełnej dawce. W opisanej sytuacji przed powrotem do poprzedniej dawki wskazana jest konsultacja z psychiatrą, który podejmie decyzje po badaniu psychiatrycznym. Pozdrawiam serdecznie!