Tik poruszania głową w lewo

Nerwowe ruszanie głową. Kiedy jadą autobusem albo jestem chociażby w szkole odczuwam coraz częściej tik poruszania głową w lewo. Myślę o tym i za każdym razem próbuje to ukryć trzymając głowę. Kiedyś też tak miałam,ale nie tak silne jak teraz. Odczuwałam wtenczas takie rzeczy tylko w autobusie,teraz nawet w domu. Co mam z tym zrobić? I czy warto powiedzieć o tym psychologowi? Proszę o pomoc,coraz trudniej to ukrywam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Z całą pewnością warto poinformować o całej sprawie psychologa, który zaproponuje fachowe metody radzenia sobie z tego rodzaju dolegliwościami. Tiki najczęściej są wyrazem łagodnych zaburzeń lękowych, nasilonego stresu i trudności w jego rozładowaniu.