Jak wyleczyć tik mrugania oczami?

Witam, czy jest sposób wyleczyc taki tik nerwowy jak mruganie oczami ? i zaciskanie ust? chodzi mi o sposób domowy, bo to troche glupio wygląda z 2 strony.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Tego typu tiki najczęściej spowodowane są wzmożonym napięciem nerwowym i podatnością na stres. Niestety nie ma jednego uniwersalnego sposobu na poradzenie sobie z tikami. Należy wypracować sobie indywidualny sposób na rozładowanie negatywnych emocji i stresu. Warto również odwiedzić psychologa, który po zebraniu dokładnego wywiadu będzie w stanie zaproponować profesjonalną pomoc.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem neurologiem, psychiatrą. Warto również skorzystać z psychoterapii, dobre efekty przynosi w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam serdecznie