Jak wyleczyć te tiki?

Dzień dobry, mam pytanie gdzie udać się z tikami, mam tiki od czterech lat, lecz były to niewinne tiki, przechylanie głowy, mruganie, lekkie ruchy rękoma. Od kilku miesięcy zaczęły się nasilać, występują nie zależnie ode mnie w sytuacjach emocjonalnych lecz nawet przy zmianie temperatury głownie przy zimnie, są to: klaskanie, mruganie, wydawanie dźwięków (śmiech, samogłoski, aha, mhm wręcz piskliwie) grymasy, uderzanie się lekko palcem po głowie bądź obiema rękoma, dotykanie czegoś palec kilka razy, czasami wręcz wystawienie języka, szarpnięcie tułowiem, unoszenie barków . Tiki występują często grupami. Nie mam ukończonych 18 lat, nie przeszkadzają mi zbytnio, gdzie mogę się udać z tym, oraz jestem zaniepokojona co to może być za choroba?

Witam! Potrzebna diagnoza i badania laboratoryjne. Tikami zajmują się neurolodzy i psychiatrzy i tam należy kierować swoje kroki. Odpowiednio dobrana psychoterapia i leki zmniejszą i być może usuną problem. Być może potrzebne będą neuroleptyki. Powodzenia W. Łuczkowski.