TK a ocena zatoki szczękowej
Witam, robiłam tomografię komputerową głowy w celu oceny torbieli zatoki szczękowej. Często miewam mocne bóle głowy- czy na podstawie w/w tomografi można zobaczyć i ocenić obraz tkanek miękich i mózgu- czy robi się inną tomografię na tkanki miękie Reasumując czy TK jest jedna ( kości i tkanki ) czy w celu oceny zatoki szczękowej była robiona tomografia tylko z widokiem kości? mam płytke CD i mogłabym udać się do lekarza dla obejrzenia innych tkanek głowy, tylko nie wiem ,czy będą widoczne. pozd

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Tzn TK wygląda w ten sposób, że ustawia się odpowiednie miejsce oraz odpowiednie nazwijmy to filtry akurat w Pani przypadku są nakierowane na tkankę kostną. Więc oglądanie czegoś innego raczej nie pokaże ewentualnych nieprawidłowości, dlatego sądzę, że oglądania czegoś innego na skanach z zatoki szczękowej jest bezcelowe. Pozdrawiam