TK kręgosłupa lędźwiowwo-krzyżowego u 30-latki

TK kregoslupa ledzwiowo-krzyzowego. Badaniem objeto odcinek L1-S5. Uwidocznione struktury kostne zmian nie wykazuja. Uwypuklina krazka miedzykregowego L4/L5. Przepuklina krazka miedzykregowego L5/S1 wnikajaca do swiatla kanalu kregowego na 4 mm. Poza tym nie stwierdza sie obecnosci nieprawidlowych zmian w obrebie kregoslupa ledzwiowego. Bardzo prosze o wyjasnienie wyniku,czy to cos powaznego,co mozna z tym zrobic,jak leczyc. Kregoslup mnie boli,ostatnio wyladowalam w szpitalu z tego powodu.

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.