Tkanka bliznowata ulega wzmocnieniu po podaniu dożylnym środka kontrastującego
Witam, jestem po operacji kręgosłupa (discektomia L5/S1 26.08.14r.), a oto kolejny wynik rezonansu:"Po stronie prawej, w kanale kręgowym, widoczny obszar tkankowy (najpewniej tkanka bliznowata ulega wzmocnieniu po podaniu dożylnym środka kontrastującego). Tkanka bliznowata przylega do worka oponowego, obejmuje prawy korzeń nerwowy S1, przylega do prawego korzenia nerwowego L5. W tkankach przykręgosłupowych po stronie prawej widoczna blizna (wzmacnia się po podaniu CM)." Czyżby kolejna operacja?

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, nie musi to oznaczać operacji jeżeli nie powoduje żadnych dolegliwości. Jednakże proszę o konsultacje z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam.