Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tłusta cera, zaskórniki i krostki na twarzy a łojotok

Witam od roku borykam się z problemem skóry na twarzy,mam 22 lata.Zawsze miałam tłustą cere na czole ,zaskórnik na czole i brodzie.Policzki były czyste,od roku jednak pojawiły sie na nich chrostki jak piasek bez zmian ropnych ,przepisany antybiotyk przez dermatologa nic nie pomógł ,pomaga mi jedynie oliwka bambino dla dzieci.Kolejny dermatolog stwierdził że to jest łojotok i przepisał mi robiony w aptece spirytus ,stosuje go ale mam wrażenie że bardziej mi szkodzi niż pomaga.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że diagnostyka dermatologiczna polega przede wszystkim na dokładnej ocenie zmian. Niestety w ramach porady internetowej nie mam takiej możliwości, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Nie mam zatem także możliwości modyfikacji terapii. Póki co proszę zatem stosować preparat zalecony przez specjalistę dermatologa. Jeśli jednak nie zauważy Pani żadnych pozytywnych efektów, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem.

0

Witam, W takim złożonym problemie najlepiej sprawdza się izotretynoina. Trzeba zaplanować leczenie i prowadzić je pod kontrolą badań ale w ciągu kilku miesięcy można całkowicie wyleczyć takie zmiany. Szczerze polecam moi pacjenci są zawsze bardzo zadowoleni. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy