Tomografia jamy brzusznej 32-latka
Wyniki tk brzucha wątroba bez zmian drogi żółciowe. nieposzerzone trzustka śledziona nerki nadnercza bez zmian układ kielichowo-miedniczkowe nieposzerzone bez złogów aorta nie poszerzone węzły chłonne niepowiększone.Po stronie lewej widoczne odcinkowe pogrubienie ściany całego obwodu jelita cienkiego.Obraz tk jak w przebiegu odcinkowego niedokrwienia ściany jelita proszę o interpretacje wyników niepokojace jest pogrubienie i niedokrwienie co to może oznaczać

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, należy skontaktować się z lekarzem zlecającym wykonanie badania / chirurgiem. Obraz może świadczyć o zawale jelita, wymaga również różnicowania z chorobami zapalnymi jelit. Ważne w tej sytuacji są objawy kliniczne i stan chorego/chorej.