Torbiel 8-9 mm wykryta w badaniu USG jamy brzusznej

Witam serdecznie. W 2012 r mailam wykonane badnie usg jamy brzusznej jako badnie kontrolne po usunietym 4 lata temu znamieniu (Clark I Breslaw mniej niz 0.5 mm).USG wykazalo torbielke 8mm na watrobie, nie budzaca niepokoju lekarza wykonujacego badanie.USG powtorzylam w kwietniu 2014- torb5ielka 9 mm, ponownie nie budzaca niepokoju lekarza wykonujacego badanyie.Ja jednak zastanawiam sie czy to faktycznie nie grozne? z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana torbiel najpewniej rzeczywiście nie stanowi powodu do niepokoju. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą hepatologiem.