Torbiel Bartholina i przełożenie terminu operacji

Od września b.r. mam torbiel Bartholina dl około 3, 4 cm.czasami lekko pokolenia, ale niezauważalnie prawie. Mieszkam od kilku lat za granicą i tutaj mam zaplanowany zabieg chirurgiczny pod koniec listopada b.r. Jednak z powodu wyjazdu do Polski na początku grudnia i pobyt aż do Nowego Roku w Polsce chciałabym przełożyć termin operacji na styczeń, a przynajmniej zastanawiam się nad tym.Czy mogę zaczekać z operacją jeszcze dwa miesiace, nie ma jakichś poważnych konsekwencji zdrowotnych?

Lek. Krzysztof Szmyt

WITAM, Szanowna Pani proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który po ocenie Pani stanu odpowie na Pani pytanie. Pozdrawiam

Nie jestem w stanie odpowiedzieć , gdyż nie zajmuję się przepowiadaniem przyszłości i nie potrafię przewidzieć co stanie się z Pani chorobą jutro , za tydzień , czy za miesiąc!!! Torbiel Bartholina powinna być zoperowana jak najszybciej po jej rozpoznaniu!!! zż