Torbiel jajnika średnicy 28 mm

Dzień dobry, mam torbiel o średnicy 28mm, która nie zniknęła po miesiączce. Lekarz kazał jeszcze poczekać i pojawić się po następnym okresie. Wcześniej już dwa razy miałam problem z pękniętymi torbielami i miałam laparoskopię. Czy taka mała torbiel (28mm) może pęknąć? I czy są jakieś leki, które mogą doprowadzic do jej zmniejszenia? Trochę boję się czekać do następnej miesiączki (jeszcze ponad 20 dni) i nic z tym nie robić. Dziękuję za pomoc.

Witam,
małe ryzyko istnieje pęknięcia torbieli.
Ale jeżeli lekarz proponuje poczekać jeszcze 1 cykl to proszę tak postąpić.
Możliwe włączenie antykoncepcji, która może wywołać zmniejszenie torbieli - jeżeli nie, zostaje zabieg operacyjny