Torbiel o wielkości 10 mm. wykryty na badaniu USG

Witam wczoraj miałam robione usg na kturym wykazalo ze mam torbielka o 10mm .w lewym placie gładkosciana co to jest i jak to sie leczy .

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - nie napisała Pani o narządzie w którym ona się znajduje. Zwykle chodzi o lewy płat wątroby lub tarczycy. W obu przypadka taka torbiel powinna być obserwowana (kontrolne usg za 4-6 miesięcy). Jeżeli się nie powiększa i nie daje dolegliwości, wówczas nie jest podejmowane leczenie. Tego typu małe torbiele są bardzo częste.
Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.

Gdzie ta torbiel, czego dotyczyło badanie. Dedukując mogę zakładać iż w tarczycy, a w takim wypadku należy dalej diagnozować - zbadać hormony tarczycy, skonsultować z endokrynologiem i być może trzeba będzie zoperować.