Atroficzna trzustka w usg
witam. niedawno mialem robione usg i wykazalo mi ze trzustke mam nieco atroficzna . bardz bym prosil o szczegolowe okreslenie tego opisu.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - atrofia - czyli zanik komórek prawidłowo produkujących enzymy trzustki - oznacza zanik.W takiej sytuacji można polecić leki regenerujace trzustkę - Neopancreatyna lub Kreon.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg