Atroficzna trzustka w wyniku badania USG jamy brzusznej
Witam. Niedawno miałem robione usg. j.brzusznej. Okazało się, że mam trzustkę nieco atroficzna. A pytanie moje jest takie: Z jakiego powodu ona może być atroficzna ? Czy jest taka możliwość, że miałem zapalenie trzustki i dlatego ona jest teraz atroficzna ?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Atroficzna oznacza zanikowa.n Jeśli ma Pan taki wynik w tak młodym wieku może być to wynik zarówno przebytego zapalenia jak i toczącego się niewielkiego przewlekłego procesu zapalnego. Sugeruję ocenę specjalisty gastroenterologa.