Trzustka jednorodna atroficzna w badaniu USG jamy brzusznej

Witam serdecznie. Zrobilem 9 stycznia br.roku sobie kontrolne badanie USG jamy brzusznej i mialem napisane trzustka jednorodna atroficzna. Lekarz mi zlecil Kreon i przez jakis czasgo przyjmowalem. Wczoraj mialem robone kolejne USG w celu spradzenia i mam napisane to samo. A pytanie mam takie z jakiego powodu ta trzustka moze byc ona atroficzna i co moge zrobic by zaprzestac jej zanikanie ? Czy ta atrofia jak bendzie dlugo utrzymywac to grozi mi cos powaznego ?

Aleksander Ropielewski

Konieczne zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego w celu ustalenia prawdopodobnej przyczyny atrofii trzustki. Uszkodzenie trzustki jest poważnym problemem, ponieważ bez niej organizm nie jest w stanie funkcjonować. Bez ustalenia przyczyny zaniku trudno jest wdrożyć leczenie przyczynowe, które jest najskuteczniejsze. Sugeruję kontakt z gastrologiem.