Czym jest trzustka atroficzna?
witam. Niedawno mialem kontrolne badanie USG i okazalo sie ze mam trzustke atroficzna . Czy jest to cos powaznego i z jakiego powodu ona taka moze byc ?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Witam,
atrofia - czyli zanik komórek prawidłowo produkujących enzymy trzustki - oznacza zanik.
W takiej sytuacji można polecić leki regenerujace trzustkę - Neopancreatyna lub Kreon.
pozdrawiam!