Wynik USG jamy brzusznej u 49-latki

Witam pana ..ma 49 lat i od kilkunastu lat w usg wątroby było napisane wątroba o wysokiej echogennosci i stłuszczeniu ..cechy zapalenia trzustki ....Dzis byłam na Usg brzucha i taki jest opis ...Wątroba prawidłowych kształtów i wielkości ..echa miąższu d,znacznie podwyższone,jednorodne-uszkodzenie ..ż,wrotna o\11mm,przepływ10 cm\sek.typ 2 wzrost oporu.. Trzustka nieznaczne,jednorodne podwyższenie echogeniczności-włóknienie.Proszę o odp,i ewentualnie jak to sie leczy .Dziekuję

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc określić najbardziej odpowiednie postępowanie należy wykonać badanie lekarskie, na podstawie którego będzie można stwierdzić o konieczności dalszych badań np. TK. Proponuję udać się do lekarza gastroenetrologa.