Ból brzucha i pleców oraz stłuszczenie wątroby i trzustki
Dzien dobry. Mam takie zapytanie. Boli mnie brzuch od srodkowej czesci i nasila sie do prawj strony. Bola plecy. Rok temu mialam usg brzucha ktore wykazalo stluszczenie trzustki pierwszego stopnia, watroby drugiego stopnia,i przepukline pepkowa 3,5 cm. Do pracy wrocilam po cztero letniej przerwie i bardzo duzo dzwigam. Czy bole sa spowodowane organami wew czy tym dzwiganiem. Dodam ze czesto mam mdlosci i jest mi nie dobrze.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - zgodnie z opisem Pani dolegliwości może to być wątroba - ALE stawiałbym bardziej na zołądek i XII-cę. Konieczne jest badanie gastroskopowe.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, gastrolog