Drobne kamienie w pęcherzyku żółciowym i bóle pleców

Witam wykryto u mnie niewielki poziom drobnych kamieni w pecherzyku od pol roku bola mnie plecy a od czterech dni rwie mnie po prawej stronie plecow na wysokosci lopatek nawet podczas siedzenia czy te bole pochodza od kamicy? Jestem umowiony z chirurgiem za pare dni lecz martwie sie ze moze byc to atak woreczka dodatkowo od niedawno mam bol powyzej nadbrzusza

Witam. Tak właśnie mogą promieniować bóle przy kamicy. Można spróbować leków rozkurczających (No-spa) i zobaczyć jaki będzie efekt - będzie to także cenna informacja dla lekarza.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowny Panie - prawdopodobnie ból pochodzi z pęcherzyka, ale tylko badanie bespośrednie brzucha może potwierdzić to stwierdzenie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg