Torbiel splotu naczyniówkowego w główce niemowlaka

Torbiel splotu naczyniówkowego W trakcie ciąży (20 tydz) okazało się, że nasz synek ma torbiel splotu naczyniówkowego w główce. Początkowo miała 7 mm, po miesiącu zmalała do 4mm, ale niestety w kolejnych miesiącach znowu zaczęła się powiększać i w 8 miesiącu miała już 6mm. Jakie skutki może mieć taka torbiel po porodzie? Bo zdaję sobie sprawę, że synek się z nią urodzi. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się jej?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest dalsza obserwacja. a czy jeszcze jakies dolegliwosci? sadzę ,ze po porodzie powinna odbyc sie konsultacja neurologa. proszę byc dobrej mysli.