Jak leczyć pęknięcie żyłki w główce?

Moja córka ma3 miesiące. Po porodzie stwierdzono pęknięcie żyłki w glowce. Skutkiem tego powstała torbiel. W październiku miała 5mm. Dziś ma 9 mm. Reszta jest ok. W splocie LKB pojedyncza cienkoscienna torbiel średnicy 8-9 mm. Było 5mm. Lekarka mówi ze powinno się wchłonąć lub peknac. Co jeśli nadal będzie rosło. Jakie skutki uboczne? Mała rozwija się dobrze . Gaworzy, ruchowo ok itp.

niewielki wzrost torbielki może być związana z ogolnym intensywnym wzrostem dziecka, nie wymaga leczenia a jedynie obserwacji i kontrolnych badań usg. torbielki z reguły nie wpływają na rozwój ale konieczne jest stałe monitorowanie postępów dziecka.