Torbiel w USG nerek

Dzień dobry u mojego męża na badaniu TK nerek wykryto torbiel nerki prawej o wielkosci do 55mm w jej scianie wystepuja linijne zwapnienia przy powieszchni przedniej do swiatla torbieli wypuklaja sie (wrastaja) obszary tkankowe wzmacniajace sie kontrastowo Zmiany te maja wielkosc w przyblizeniu 20 mm innych zmian nie uwidoczniono.Wnioski obraz wskazuje na obecnosc zmiany Tu o budowie torbielowato-litej co to oznacza i jak sie to leczy.Dziękuję za odpowiedz pozdrawiam.

Witam! Zmiana obecna w nerce wykazuje niejednorodny charakter. Ma cechy najprawdopodobniej łagodnego, miejscowego rozrostu guzowatego typu np. angiomyolipomy, czyli naczyniakomięśniakotłuszczaka. Obecność tak dużej zmiany jest wskazaniem do jej embolizacji bądź częściowej nefrektomii, gdyż wraz ze średnicą guza rośnie ryzyko krwotoku. Proszę zgłosić się do urologa w celu ustalenia strategii dalszego postępowania/