Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel w USG nerek

Dzień dobry u mojego męża na badaniu TK nerek wykryto torbiel nerki prawej o wielkosci do 55mm w jej scianie wystepuja linijne zwapnienia przy powieszchni przedniej do swiatla torbieli wypuklaja sie (wrastaja) obszary tkankowe wzmacniajace sie kontrastowo Zmiany te maja wielkosc w przyblizeniu 20 mm innych zmian nie uwidoczniono.Wnioski obraz wskazuje na obecnosc zmiany Tu o budowie torbielowato-litej co to oznacza i jak sie to leczy.Dziękuję za odpowiedz pozdrawiam.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam! Zmiana obecna w nerce wykazuje niejednorodny charakter. Ma cechy najprawdopodobniej łagodnego, miejscowego rozrostu guzowatego typu np. angiomyolipomy, czyli naczyniakomięśniakotłuszczaka. Obecność tak dużej zmiany jest wskazaniem do jej embolizacji bądź częściowej nefrektomii, gdyż wraz ze średnicą guza rośnie ryzyko krwotoku. Proszę zgłosić się do urologa w celu ustalenia strategii dalszego postępowania/

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy