Torbiele nerek – czy iść do lekarza?

Robiłam usg jamy brzusznej i okazało się, że w nerce lewej jest zmiana torbielowata, ok. 37mm. z wtrętem hyperechogenicznym, zwapnieniem wewnątrz, przyściennie. Mam ból w plecach, w górnej części z takim odczuciem promieniowania, i czesto towarzyszy mi uczucie gorąca. Czasami tak się dzieje po jedzeneiu. Zajrzałam do moich wcześniejszych wynikow i w 2001 r. miałam kamień w tej samej nerce ok.  4mm. W 2007 r. usg pokazało odbicia od struktur uwapnionych w tej samej nerce.

KOBIETA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Torbiele nerek są zmianami łagodnymi, które najczęściej nie dają objawów. Gdy są duże (od ok. 50 mm) mogą dawać dolegliwości bólowe i uciskowe. Z uwagi na obecność u Pani zwapnienia w torbieli oraz skłonność do kamicy i opisywane niespecyficzne dolegliwości, proponuję wizytę u specjalisty, który na podstawie wywiadu, badania oraz wyników badań podstawowych zdecyduje o konieczności dalszej diagnostyki i ustali postępowanie.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty