Torbiele podkolanowe na nodze

Witam mam pytanie mój synek ma 4 lata ma dwie torbiele podkolanowego na prawej nodze ma 20×5×5 a na lewej 50×15×20 niewiem juz co robić czy je usunąć czy zostawić ?niby go nie boli ale martwie się co się stanie jeśli peknie ?czy zagraża to jego życiu lub zdrowiu proszę o odpowiec

Torbiele nie pękają , a jeśli nawet to nic sie nie stanie. U dzieci w przypadku bolu wystarczy zrobić punkcje, operacja w ostateczności . Przede wszystkim ustalić dlaczego powstały . Rezonans pomoże - najcześciej to wady np łakotki tarczowate lub tzw osteochondritis.