Trądzik i nadmierne owłosienie

Pytanie do ginekologa lub endokrynologa. Od 6 lat mam trądzik i coraz wieksze nadmierne owłosienie. 2 lata temu byłam u ginekologa, zrobiłam badania na testosteron (wyszedł mi dobrze). Gin przypisal mi OC35 bez dodatkowych badan ponieważ stwierdził ze on wie co to jest. Niestety ja nie wiem nadal. Przestałam zażywać rok temu te tabletki mimo tego że mi pomagały. Zażywałam je 10 miesięcy . Chciałabym sie dowiedziec jakie dodatkowe badania mam zrobić aby dowiedziec sie który hormon źle działa.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Tak naprawdę powinna Pani udać się do specjalisty ginekologa lub endokrynologa na bezpośrednią wizytę. Tylko dokładne zebranie wywiadu oraz zbadanie Pani pozwoli określić jakie badanie konkretnie powinna Pani wykonać. Bez wątpienia będzie to jednak pełen panel androgenów.

0

A czy do leczenia trądziku były stosowane zabiegi peelingów medycznych.

Po zrobieniu badań u endokrynologa i ginekologa warto odwiedzić lekarza medycyny estetycznej, jeśli owłosienie jest nadmierne i ma kolor ciemny włos można je zredukować za pomocą lasera.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty