Problem z nadmiernym owłosieniem i trądzikiem

Mam problem z nadmiernym owłosieniem i trądzikiem. Ostatnio ginekolog-endokrynolog zalecił mi stosowanie tabletek antykoncepcyjnych tylko przez 10 dni w cyklu, od 16 do 25 dnia. Nigdy jednak nie słyszałam o takim sposobie ich przyjmowania i przestraszyłam się, że trafiłam na nieodpowiedzialnego lekarza.. Czy rzeczywiście taki sposób brania tabletek jest bezpieczny?

Witam nie napisała Pani jakie są to tabletki i ciężko się ustosunkować do zaleceń lekarza. Warto również przy leczeniu trądziku wykonać serię peelingów medycznych.