Trądzik: jaka dieta i leki?

Witam. Mam 16 lat i z trądzikiem mam problem jakieś 4 lata na początku leczyłem się tonikami, żelami do mycia twarzy itp. Poszedłem do dermatologa w te święta bożonarodzeniowe i przypisał mi leki: Benzacne 5% i Differin. I trochę pomogło pozbyłem się z czoła pryszczy i nie wracały aż do tego tygodnia, gdzie wyszły mi 2 nowe ale to nie istotne bo mi nie przeszkadza to tak bardzo. Kiedyś przed świętami wychodziły mi duże pryszcze na czole pojedyńcze, na policzkach nigdy nie miałem (może 4 w całym życiu). W okolicach nosa za to miałem najwiekszy problem i jeszcze wtedy nie przejmowałem się i wyciskałem wszystkie pryszcze, na brodzie miałem pojedyńcze bardzo rzadko aż do tego czasu :( teraz to właśnie broda to mój główny problem. I muszę powiedzieć, że kiedy stosowałem te leki od dermatologa to pomogły wystarczająco, więc dałem sobie spokuj i nie poszłem na drugą wizytę o której mi mówił dermatolog i nie stosowałem żadnej diety wtedy i jadłem w święta dużo tłustych słodkich rzeczy. Teraz wróciłem od nowa do Benzacne i Differin i musze powiedzieć, że nie pomaga :( a Benzacne już nie mam zamiaru nakładać na tważ najgorszy lek jaki w życiu używałem strasznie skleja twarz i śmierdzi. I od paru miesięcy stosuję dietę. Odpuściłem sobie słodycze, kawę, harbatę czarną, mięso to tylko gotowane (parówki, pierogi), odpuściłem sobie również gazowane napoje, soki sztuczne ze sklepów, zamieniłem chleb na pełnoziarnisty, nie smaruje już masłem ani margaryną, pije zieloną herbatę  ziele bratka , zażywam dromin (suplementy drożdżowe), jem dużo warzyw, owoców, miodu, kasze gryczaną, ryż i dużo mleka np. grysik, owsiankę, codziennie pije dużo wody niegazowanej i zamiast zwykłego mydła myje twarz mydłem siarkowym 2 razy dziennie. I mam pytanie właśnie odnośnie tej diety, leków, kolejnej wizyty u dermatologa itp. - Czy moja dieta jest dobra? ( bo ja nie widzę różnicy ) jak nie to proszę o rozpisanie poprawnej. Czy wogóle jest takie coś jak dieta na trądzik czy naczytałem się za dużo po prostu?  Czy od alkoholu może trądzik się nasilić?  Jakich leków mam omijać a jakie stosować? Ile potrfa leczenie? Czy używać dalej suplementów drożdżowych i ogólnie drożdży? Za wszystkie rady dziękuje i mam nadzieję, że pomoże to co się dowiem tutaj :) i przepraszam za błędy

Witam,

Zdania specjalistów odnośnie znaczenia diety w zwalczaniu trądziku są podzielone. Prawdopodobnie samą dietą nie załatwimy sprawy, ale przynajmniej nie pogorszymy stanu skóry. Z racji ograniczonego miejsca załączam link do artykułu na temat wpływu diety na cerę
portal.abczdrowie.pl/menu-na-piekna-cere

Odnośnie leczenia, to napewno należy przestrzegać zaleceń lekarza i chodzić na wizyty kontrolne. Jeśli chce się odnieść dobre efekty, trzeba przygotować się na dłuższą-minimum kilkumiesięczną batalię- i być konsekwentnym. Być może warto by spróbować retinoidów samych lub w połączeniu z antybiotykiem zewnętrznie. Najlepiej jednak poczekać z ich włączeniem do jesieni, kiedy nasłonecznienie się zmniejszy, gdyż podczas stosowania tych leków należy unikać słońca.

Alkohol spożywany w nadmiarze szkodzi na wszystko.

Preparaty drożdżowe są jak najbardziej zalecane.

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.