Trądzik na brodzie, zmęczenie i problemy z piersiami
Dzień dobry 38 lat, od roku mam problem z refluksem. Jestem pod opieką gastroenterologa, zażywałam Lanzul, polprazol 20, działały doskonale, jednakże miałam skutki boczne typu- trądzik na brodzie, zmęczenie, ale i problemy z piersiami (usg wykazało torbielkowatość i włókniakowatość)Czy są leki dla mnie, które by mi pomagały jednocześnie nie dając takich efektów ubocznych. Czy nerwowość mogła wywoałć refluks ? Jestem nerwową osobą, która wszystkim się przejmuje. Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Badanie moczu na leukocyty
Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Przy długotrwałym stresie może również nasilić sie trądzik.