Tradzik u męża - co robić?

Witam mój mąż ma 24 lata i ogromny problem z trądzikiem po prostu już nie daje sobie z nim rady. Był u wielu dermatologów, każdy z nich przepisywał coś innego i nic z tych rzeczy nie dawało rezultatu. Mąż ma cerę bardzo tłustą ale używa toników i żeli do mycia twarzy stara się utrzymać ją suchą. Jeśli pojawiają się pryszcze to bardzo duże, poza tym czy je wygniecie czy też nie zostają blizny lub zgrubienia. Bardzo proszę o rade jak mu pomóc widzę że bardzo go to męczy. Czy istnieje jakaś maść, krem, tabletki, jakaś kuracja która zminimalizuje występowanie trądziku (już nie mówię o całkowitym pozbyciu się ich bo to chyba nie możliwe)? Za odpowiedz i rady bardzo dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie ma jednej skutecznej metody leczenia trądziku. Farmakoterapię która składa się najczęściej z farmakoterapii doustnej i środków stosowanych zewnętrznie. Jednak leczenie można zalecić jedynie po wykonaniu badania lekarskiego.

Prawidłowa pielęgnacja jest podstawą. Proszę pamiętać że częste mycie skóry twarzy może paradoksalnie doprowadzić do zwiększenia wydzielania sebum i nasilenia zmian trądzikowych.

Warto również stosować preparaty kosmetyczne dostępne w aptekach, często zawierają większe stężenie substancji aktywnych.

Drażnienie i wyciskanie zmian nie jest wskazane, może doprowadzić do nasilenia zmian lub nadkażenia bakteryjnego.

Proszę jednak spróbować namówić męża na ponowną wizytę u dermatologa. Leczenie trądziku wymaga czasu, niekiedy efekty terapii są widoczne dopiero po kilku miesiącach, nie warto przerywać terapii.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.