Trakcje kręgosłupa jako sposób na zwiększenie wzrostu

Witam mam 21 lat i 180cm wzrostu chciałbym być wyższy czy są jakieś zabiegi zwiększające wzrost ? Słyszałem o trakcji kregoslupa ze taki zabieg może dodać kilka centymetrów czy to prawda ?

Dzień dobry,

Trakcja kręgosłupa jest to jego mechaniczne rozciąganie, które ma na celu odciągnięcie od siebie sąsiadujących ze sobą krawędzi trzonów kręgów oraz powierzchni stawowych kręgosłupa. Stosujemy ją by złagodzić dolegliwości bólowe pacjenta, wynikające np z ucisku na korzenie nerwowe. Ma swoje zastosowanie również przy wypadania jądra miażdżystego- zwiększa światło otworu kręgowego. Nie jest to metoda którą wykorzystuje się do zwiększenia wysokości ciała.

Pozdrawiam serdecznie.