Trenowanie w dniu szczepienia w czasie odczulania

Witam. Odczulam się ok 2-3 miesiące i dostaję iniekcję co tydzień, jestem uczulona na roztocza. Do tej pory uprawiałam sport w dniu szczepienia i było wszystko w porządku. Dlaczego nie można trenować w tym dniu ?

Witam. Wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany ze względu na możliwość wywołania reakcji nadwrażliwości na szczepionkę.