Trudności z odchudzaniem podczas niedoczynności tarczycy

Witam mam 23lata 171 cm wzrostu i 87kg wagi. Od dawna staram się zrzucić zbędnekg ale jest cieszko. Dodam ze choruje na niedoczynność tarczycy (1x dziennie na czczo eutyrox 75) oraz na zespołu policystycznych jajników (tu tabl anty kontracept). Duży problem sprawia mi brak czasu na gotowanie zdrowych i dietetycznych potraw. Liczę że wskażą mi państwo jakąś dobrą diete. Z góry dziękuję za pomoc. P.S. proszę również o dobrą radę co zrobić podczas napadu wilczego głodu.

Witam Panią,

Rzeczywiście niedoczynność tarczycy oraz zespół policystycznych jajników może wpływać na masę ciała. Następuje zwolnienie przemiany materii. Jednak nie można całej wizy złożyć na chorobę. Prowadzę wielu pacjentów z podobnym schodzeniem i waga bardo ładnie spada. Obserwuję zadowalające efekty kuracji. Wystarczy wprowadzić zdrową i pełnowartościowa dietę oraz aktywność fizyczną. Pisze Pani że miewa napady wilczego głodu to jest zdecydowanie objaw źle zbilansowanej diety. Jeżeli w jadłospisie są braki składników odżywczych to organizm zaczyna się ich domagać a Pani odczuwa wielki głód.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk