Trzon macicy w przodozgięciu o mieszanej echogeniczności
witam.prosze o intrepretacje wyniku usg.trzon macicy w przodozgieciu,o mieszanej echogenicznosci,nieco nieregularnych obrysach zewnetrznych,o wym.AP-40mm,z widocznym jednorodnym echem endometrium o szer.5mm.jajniki prawidlowe,zatoka douglasa wolna.czy ma powody do niepokoju?mam 44 lata badanie wykonane w 19 dniu cyklu.jestem 2 m-ce po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i zaczely wystepowac plamienia.czy ma to zwiazek z wynikiem usg?

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Sądzę że należy rozszerzyć diagnostykę. Proszę udać się do ginekologa.
Wynik może wskazywać na tak zwaną gruczolistość śródmaciczną,czyli przenikaniem komórek endometrium wgłąb mięśnia macicy.Przy obfitych miesiączkach może wystąpić konieczność leczenia operacyjnego