Co znaczy trzon macicy w przodozgięciu?

Witam. Opis badania USG dopochwowe. Trzon macicy w przodozgieciu o wymiarach AP-35mm dl-49mm szer-51mm. Myometrium bez cech miesniakow. Endometrium o regularnym obrysie o szer 3.5mm. Szyjka o dl.35mn. kanal linijny. Bez cech patologi w rzucie przymacic. Jajniki obustronnie w typowym umiejscowieniu o prawidlowej echogenicznosci o wymiarach prawy 29x17mm lewy-25x17. w zatoce Douglasa nie stwierdzono wolnego plynu. Czemu jeden jajnik mam większy? Ten jajnik ktory jest wiekszy to mialam na nim kiedys torbiel,i teraz mnie boli caly czas ten jajnik,mimo ze teraz nie ma torbiela. Dodam ze mialam robione to badanie w trakcie miesiaczki,czy moglo to miec wplyw na badanie. Kobieta 28 lat. Po dwoch ciazach. Z gory dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Przycyny bólu nalezy poszukiwać dalej aczkolwiek powyższy wynik nie stwierdza przyczyny 4 mm różnicy nie sadze aby były znaczące