Trzy guzki w bliźnie i endometrioza a kolejne cesarskie cięcie

Dzień dobry, Jestem w 28 tc. Jest to moja druga ciąża. Pierwszy poród odbył się poprzez cc ze wskazań okulistycznych. Po tym porodzie mam trzy guzki w bliźnie - endometriozę. Moje pytanie brzmi: czy jest to podstawa do kolejnej cc? Prawda jest taka, że wolałabym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Okulistka stwierdziła, że nadal mam zmiany w obu oczach (degeneracja na obwodzie siatkówki), lecz do końca nie jest przekonana czy jest to wskazaniem do cc. Z góry dziękuję za odpowiedź. Magda

Aleksander Ropielewski

Guzki w bliźnie nie są wskazaniem do porodu drogą cc. Odnośnie wskazań okulistycznych jeżeli w dalszy ciągu istnieją to będą one wskazaniem do porodu drogą cc.