Trzy wyniki badania TSH

W ciągu ostatniego tygodnia miałem trzy razy robione badania na TSH, każdy wynik wyszedł inaczej, nie wiem co robić. Pierwszy raz TSH mialem robione w szpitalu : TSH= 10,78 Drugi raz w przychodni do której należe wtedy też miałem robione FT4 FT3: TSH=7,69 FT4=22,36 FT3=5,48 Trzeci raz też miałem robione w przychodni ale bez FT3,FT4 TSH=4,46. Jak widać wyniki są różne

Witam Pana,

Trochę duże te rozbieżności. Czy Pan stosuje na stałe jakieś leki, które mogłyby wpływać na stężenie TSH we krwi? Czy ma Pan jakieś objawy kliniczne sugerujące chorobę? Proszę pokazać się lekarzowi, który zaleci Panu dalsze postępowanie, ew. dodatkowe badania diagnostyczne, a w przyszłości korzystać z jakiegoś dobrego certyfikowanego laboratorium, (np. wykonującego badania na rzecz szpitala).

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz