Trzykrotne zbadanie poziomu cukru a częste zmęczenie, osłabienie, zawroty głowy i suchość w gardle

kolezanka choruje na cukrzyce poprosilam ja ozmierzenie cukru 3razy mierzyla pierwsze 2wyniki to 12,5nast. 13jakies 30 min temu jadlam banana po 2 godznic niejedzenia wynik 7. bylam u lekarza pobbr. krew tylko z palca nadczo wynik 6.1 czy Taki test wystyrczy jutro rano musze jeszcze raz na to samo bad. moje obiawy czesto jestem zmeczona slaba zawroty glowy suchosc wgardle czesto musze siusiu po spoz. napoju schudlam bez diety Sportu moja babciatez ma cukrzyce jezelito badanie nic nie wyk. co dal.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

celem wykluczenia lub potwierdzenia diagnozy konieczne jest zbadanie poziomu glukozy we krwi na czczo. Gdyby wynik był powyżej 5,6 to oznacza, że potrzebna jest próba obciążenia glukozą. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Objawy wskazują na cukrzycę.

Pozdrawiam.