TSH na poziomie 3.18

Witam. jestem ponad 4 lata od podania radiojodu na nadczynosc tarczycy. do chwili obecnej jestem bez lekow,wczoraj zrobilam badania kontrolne i TSH wyszlo 3.18 Czy to powod do duzego niepokoju? bo lakarz dopiero bedzie za 3 tygodnie a czusie strasznie slabo

Dobry wieczór,

Nie musi się Pani niepokoić, choćTeoretycznie nawet kilka lat po terapii I 131 może rozwinąć się niedoczynność tarczycy. Jednak poziom Pani TSH jest jeszcze w zakresie wartości uznawanych za prawidłowe. Przed wizytą może sobie Pani oznaczyć rano na czczo TSH (czy nie ma tendencji wzrostowej) oraz fT3 i fT4. Jeśli wolne hormony będą w zakresie dolnej normy, to niewykluczone, że lekarz zaleci Pani małą dawkę lewotyrosyny (biorąc pod uwagę Pani dolegliwości i oczywiście po uprzednim zbadaniu Pani).

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz