Twarda macica w 5. miesiącu ciąży

Witam, Jestem w 5 msc ciąży i prawie od początku z małymi przerwami mam twardą macicę, bez innych objawów. 2x dziennie biorę nospe, luteine i teraz jeszcze magnez. Proszę o informacje jakie są ogólne przyczyny, bo mój lekarz nie odpowiedział mi konkretnie, tylko powiedział, może stres? a jak będę znała wszystkie przyczyny jakie mogą to powodować to może wyeliminuje coś. Jeszcze odnośnie nospy, bo biorę ją cały czas 2 x dziennie, czy to jest bezpieczne dla dziecka??

Lek. Tomasz Budlewski

do zalecen proponuje kierowac sie zaleceniami lekarza prowadzacego. przyczyn moze byc wiele i sprecyzowanie powinno odbyc się na wizycie u lekarza ginekologa ktory ma najwieksze doswiadczenie w tego typu dolegliwościach.