Twardniejący brzuch w 21. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 21 tygodniu ciąży w piątek byłam u lekarza na badaniach wszystko dobrze. Od dwóch dni bardzo twardnieje mi brzuch do tego pobolewa mnie po jednej i drugiej stronie tak jakby jajniki. Twardnienie potrafi utrzymać się dłuższy czas. W nocy też się to zdaza.. Czy jest to w miarę normalne w tych tygodniach ciąży? Dodam że nie mam żadnych plamien wszystko podanym jest okej.

Piotr Pilarski

Są to normalne objawy towarzyszące ciąży.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze o tego typu objawach należy poinformować lekarza prowadzącego ciąże. Mało jest prawdopodobne aby coś było teraz nie tak, jeżeli kilka dni temu w badaniu było ok. Proponuję jednak skontaktować się z lekarzem ginekologiem, być może warto byłoby przyspieszyć następną wizytę.