Twardnienie brzucha w 37. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 37 tyg. ciazy. Coraz cześciej zdarzają mi sie twardnienia brzucha takie kilkusekundowe ,bezbolesne. Kiedy brzuch twardnieje czuje tez mocniejsze i szybsze bicie serca takie kołatanie zaraz robi mi sie gorąco i duszno i myśle ,ze to juz. Ciśnienie mam w normie od początku ciazy. Czy to cos nieprawidłowego ? Z gory dziękuje za odpowiedz.

Piotr Pilarski

Są to najprawdopodobniej skurcze Alvareza. Jest to normalny objaw późnej ciąży.

Pozdrawiam.